x

KAMPANYALARDAN İLK SİZİN HABERİNİZ OLSUN!..

E-Mail listemize kaydolun, indirim ve fırsatlardan ilk önce sizin haberiniz olsun...


Meryem Ana Evi ve Kilisesi

Meryem Ana Evi ve Kilisesi

Meryem Ana Evi, Hz İsa’nın annesi Hz. Meryem’in ömrünün son zamanlarını geçirdiği ev olarak bilinir. Papa 23. Johannes tarafından hac mekânı olarak kabul edilen bu yapı sadece Hristiyanlar için değil tüm kültürler iççin kabul edilen mekânlardan biridir. Meryem Ana Evi ve Kilisesi Gümüldür Resort Hotel’e sadece 30 Km mesafededir.
    Hz İsa’nın ölümünün ardından Roma’nın baskısı nedeniyle Hz. Meryem’in Kudüs’te kalması sakıncalı bulunmuş dönemin en barışçıl kenti olan Efes’e doğru yola çıkmaya hazırlanan Aziz Yuhanna ile birlikte Hz. Meryem bu bölgeye göç etmiş ve ömrünün son yıllarını burada yaşamıştır. Hz Meryem’in burada vefat ettiğine ve mezarının burada olduğuna dair ciddi görüşler vardır. Efes Antik Kenti dışında Bülbüldağı yamaçlarında yer alan bu bölge Hz. Meryem’in mezarının bu bölgede olduğunun düşünülmesinden dolayı kutsal kabul edilmektedir. Papa 23 Johannes tarafından Hac mekanı olarak kabul edilen bölgede daha önceleri bir çok Papa dua etmiştir. 
    Yeşillikler içerisinde bulunan bu muazzam yapı yıllar içerisinde olduğu gibi muhafaza edilmiştir. Aynı zamanda Klisenin giderlerini karşılamak için hediyelik eşya alabileceğiniz dükkanlar dilek ağacı ve şifalı olduğuna inanılan suyu akıtan çeşmeler mevcuttur.  

-->